E-shop

dotsport.sk

Dotsport špecialista na Salewu

penzion strachan

bachledka

dinda

turistická obuv Salewa

penzion strachan

NOVINKY

arr3Akčná vodotesná kamera BenQPredstavujeme akčnú full HD kameru pre outdoorové zážitky BenQ SP2. Medzinárodne uznávaný... arr3Potrebujete nakúpiť výstroj do vašej požičovne?Plánujete kupovať lyžiarku výstroj do vašej požičovne alebo do školy pre žiakov? Bližšie info na...

TOVAR V AKCII

naša cena 128,00 EUR
naša cena 125,00 EUR

KONTAKTY

AKF s.r.o.
Žilinská 786/13, 017 01 Považská Bystrica
Prevádzka: Rozkvet 2012, Považská Bystrica
tel: 0905678894
fax: 042/4361464
obchod@profiski.sk

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 12,00 EUR
naša cena 11,00 EUR

Prípadné návrhy na vylepšenie našej strány smerujte prosím na obchod@profiski.skLYŽIARSKE OKULIARE

Lyžiarske okuliare dnes už netvoria len nutný doplnok pre ochranu pri lyžovaní. Sú neodmysliteľným doplnkom štýlových trendov a módy, ktorá sa čím ďalej, tým viac prenáša aj na zjazdovky. Je veľmi kobré ked sa kupujú okuliare a prilba naraz, tak aby pasovali priamo do výrezu prilby. Tým sa zabezpečí, že medzi lyžiarskymi okuliarmy a prilbou nevznikne medzera, ktorá pôdobí diskomfortne a treba ju doplniť tenkou čiapkou pod prilbu, tak aby nostné dutiny nepoprechladali. 
Pri výbere lyžiarskych okuliarov je viacero aspektov a priorít, ktoré má každý lyžiar iné.
Základom však stále zostáva že mali by byť dvojsklo, pre lepšiu izoláciu a tým sa minimalizuje problém rosenia okuliarov. Navyše je dobré ak aj pri dvojskle je ešte povrchová úprava anti-fog. Tá je síce povrchová a môže sa časom poškodiť, čím sa zníti funkčnosť, ale výrazne napomáha odstráneniu problému rosenia a zahmlievania.
Jednou zo základných parametrov je aj tmavosť skla. Vo všeobecnosti sa odporúča ako univerzálne svetlo hnedé, tak aby spĺňalo funkčnosť aj pri večernom lyžovaní, prípadne oranžové. Ak však chcete mať dvoje okuliarov jedni si zaobstarajte so svetlejším a druhé s tmavším sklom. V tomto prípade výrobcovia okuliarov aj v lyžiarskych modeloch ponúkajú takzvané fotochromatické sklá, ktoré menia svoju tmavosť v závislosti od svetelnosti vonku. Sklá okuliarov stmavnú ak je vonku slnečno a naopak zosvetlia sa ak vojdete do tiana, prípadne slnko zájde.


NGY5Yzg